Test IP kamer

Testovali jsme IP kamery od různých výrobců. Test probíhá průběžně a jde zejména o porovnávání jednotlivých kamer při snímání ve zhoršených světelných podmínkách, kvalitě obrazu a funkcí kamer v závislosti na ceně.

Důležitý je pro nás především všeobecný přehled o kamerách a jejich vlastnostech a to zejména z důvodu poskytnutí nejlepší služby našim zákazníkům za rozumných finančních pdmínek. Kamery si testujeme osobně, protože z technické dokumentace se vše nedozvíme a hlavně „papír snese všechno“.

Každá kamera nemusí vždy splňovat požadavky zákazníka, jeho nároky na systém a získanou informaci ze záznamu. Potom jsou investice do kamerového systému vyhozené peníze. Nejlepší kamera do Vašeho kamerového systému nemusí být ta nejdražší. Musí být ale vhodně vybraná.

Tento obrázek ukazuje obrovské rozdíly v nasnímání jedné scény několika kamerami:

Rozdíly v nasnímání různými IP kamerami

 

Zde je několik málo obrázků z kamer různých cenových relací

Testujeme kamery různých výrobců a provedení. Kamery mají podobné rozlišení okolo 1Mpix, ale výsledek nasnímané scény je výrazně rozdílný. Test provádíme v nočních hodinách a to snímáním tmavé i nasvětlené scény „pražského zátiší :)“. Je zajímavé, že dvě kamery, stejných technických parametrů, vidí ve skutečnosti snímanou plochu velmi rozdílně. A i levnější kamera není vždy ta horší.

Pokud uvažujete o kamerovém systému, kontaktujte naše servisní oddělení. Rádi Vám poradíme nebo provedeme kamerovou zkoušku na místě instalace!!

Kamery ekonomické

 

 

Kamery profesionální

 

Kamery mohou mít různé fukce

WDR – Wide dynamic range

IP kamery s funkcí WDR se lépe vypořádávají se scénami obsahující extrémní světelné podmínky. Kamera bez nebo s vypnutým WDR vidí přesvětlenou scénu normálně a ostatní tmavé. A nebo naopak tmavá místa normálně, ale přesvětlená místa nevidí vůbec. Se zapnutým systémem WDR tyto rozdíly mizí a Vy dokážete identifikovat osobu jak ve venkovním přesvětleném prostředí tak uvnitř, kde je světla daleko méně.

WDR off                                                                                                                  WDR on

WDR off WDR on

 

 

 

 

 

 

 

LG3LG2

 

 

 

 

 

 

 

WDR offLG1

 

 

 

 

 

 

 

axis2

axis1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koridor formát

Některé kamery umí dlouhé chodby a nebo pláště budov sledovat v tzv. koridor formátu. Na disky tak ukládáte pouze záznamy z prostor, které Vás zajímají. Okolní stěny a nebo záběr sousedního pozemku tak zbytečně nezabírají záznamový prostor.

 

20140314_13-17-34K15 - 3364_6mm_16ku9_koridor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Průběžně budeme tuto stránku doplňovat a sdělovat Vám naše nové poznatky z testování kamer.