Nové PTZ kamery s pouzdrem plněným stlačeným dusíkem

q60_42s_44s_45s_wal_lowSpolečnost Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, dnes představila tři kamery z nerezové oceli podle nároků pro námořní použití připravené pro venkovní instalace, které umožňují pokrytí širokých prostor v úhlu 360° a mají rozlišení až HDTV 1080p a skvělé podání detailů při přiblížení až 36x.

„Kamery řady AXIS Q60-S poskytují vynikající možnosti video dohledu a současně jsou vysoce odolné, aby mohly být použity v náročných vnitřních i venkovních prostředích,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Modely s tělem z nerezové oceli jsou nejnovějšími přírůstky do naší nově upgradované řady kopulových kamer AXIS Q60 PTZ.“

Kamery řady AXIS Q60-S s tělem z nerezové oceli SAE 316L a nylonovým průhledným krytem kopule mohou pracovat v rozmezí teplot od -30°C do 50°C (-22°F až 122°F). Schválené třídy jejich ochranného krytí jsou IP66, IP6K9K, NEMA 4X a MIL-STD-810G 509.5 a zajišťují ochranu proti prachu, dešti, vysokotlakému proudovému čištění parou, sněhu, ledu a slanému vlhkému vzduchu. Kamery se dodávají s kabelem s víceúčelovým konektorem a víceportovým media konvertorem, jenž umožňuje kamery připojit ke standardní počítačové síti nebo pomocí optických kabelů. Tento přepínač současně umožňuje připojit kamery k externím alarmovým zařízením přes dva konfigurovatelné vstupní/výstupní porty a k napájení 12 V. Montážní příslušenství z nerezové oceli se prodává samostatně.

Model AXIS Q6042-S nabízí rozlišení Extended D1 a 36násobné optické přiblížení. Kamera AXIS Q6044-S nabízí rozlišení HDTV 720p a 30násobné optické přiblížení, zatímco model AXIS Q6045-S podporuje rozlišení HDTV 1080p a optické přiblížení 20x.

Všechny kamery řady AXIS Q60-S podporují detekci nárazu, která mechanicky detekuje a hlásí alarm v případě, že dojde k úderu do kamery. Modely AXIS Q6042-S a AXIS Q6044-S mají elektronickou stabilizaci obrazu, jež omezuje vlivy otřesů kamery (vlivem větru nebo dopravního provozu), aby výsledný obraz byl čistější a použitelnější.

Kamera AXIS Q6044-S navíc podporuje funkci automatického odstranění mlhy z obrazu, která mlhu v záběru detekuje a digitálně ji odfiltruje, aby obraz zůstal čistější. Model AXIS Q6044-S má téměř třikrát lepší světelnou citlivost, než je oborová norma pro HDTV kamery, což umožňuje dosáhnout vynikající kvality obrazu i při špatných světelných podmínkách.

Kamera AXIS Q6045-S nabízí nejvyšší rozlišení obrazu, jež nabízí výjimečné prokreslení detailů a ostrý obraz i po přiblížení. Kromě automatického sledování cíle a funkce Active Gatekeeper – které nabízejí všechny modely kamer řady AXIS Q60 – má model AXIS Q6045-S vestavěnou analýzu snímaného obrazu, která provádí například vyrovnávání přesvícených míst (a maskuje tak jasné plochy, aby sledování obrazu bylo příjemnější), dále detekci odstraněného předmětu, detektor plotu, počitadlo objektů a detekci příchodů a odchodů.

Kamery řady AXIS Q60-S jsou již nyní dostupné prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis. Doporučená maloobchodní cena pro model AXIS Q6042-S je 124 659 Kč, pro AXIS Q6044-S 131463 Kč a pro AXIS Q6045-S 135 999 Kč.

Další vlastnosti kamer AXIS Q60-S:

  • Podpora profilu H.264 Main Profile pro účinnou kompresi videa, jež zachovává kvalitu obrazu a současně minimalizuje nároky na šířku pásma a kapacitu úložného zařízení. Dalšími podporovanými kompresními formáty jsou H.264 Baseline Profile a Motion JPEG.
  • Nastavitelná funkce denního/nočního snímání, jejíž pomocí operátoři mohou stanovit, kdy má kamera automaticky přejít z denního režimu (v němž je obraz barevný) do režimu nočního snímání (kdy je obraz v černobílém provedení), aby mohli využít předností infračerveného přisvícení v situacích, kdy je světla málo.
  • Řízená prohlídka („Guard tour“) umožňuje automaticky nasměrovat kamery do 256 přednastavených poloh. Řízenou prohlídku je možné snadno nastavit pomocí funkce záznamu prohlídky.
  • Platforma pro vývoj aplikací AXIS Camera Application Platform, která umožňuje instalaci doplňkových inteligentních aplikací pro zpracování obrazu.
  • Vestavěný slot pro paměťové karty SD/SDHC/SDXC plné velikosti umožňuje ukládání záznamů přímo v kameře.

Kamery AXIS Q60-S mají podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program, AXIS Camera Station s doplňkem AXIS Camera Companion. Kamera má dále podporu systémů AXIS Video Hosting System a ONVIF umožňujících snadnou integraci kamerového systému.