Cenově nejdostupnější síťová kamera AXIS s rozlišením Full HDTV 1080p

m1025_wall_angle_left_1308_hi_lowNová síťová kamera AXIS M1025 vychází vstříc potřebám malých obchodů, butiků, kanceláří a uživatelů obytných prostor, kteří hledají řešení dohledu pomocí IP kamer, jehož instalace by byla snadná a cena dostupná.

Společnost Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, dnes představila model AXIS M1025 – síťovou kameru pro vnitřní použití v kompaktním provedení, která poskytuje vynikající kvalitu obrazu s rozlišením Full HDTV 1080p nebo 2 megapixely při plné snímkové frekvenci. Kamera je vybavena mnoha praktickými funkcemi – například má podporu pro výstup HDMI (Micro) pro živé streamování na monitor s rozlišením HDTV 720p, podporuje paměťové karty pro ukládání videí, může obraz snímat na výšku v takzvaném „Corridor“ formátu, jenž je optimálně vhodný pro snímání úzkých chodeb a uliček, a kromě stejnosměrného napájení může být napájena přes datovou síť díky protokolu Power over Ethernet.

„AXIS M1025 je první kamera s plným HDTV rozlišením 1080p / 2 megapixely v produktové řadě AXIS M10. U této kamery jsme přidali podporu pro výstup HDMI (Micro) a napájení přes datovou síť pomocí protokolu Power over Ethernet,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Rozhraní HDMI (Micro) bude užitečné pro malé obchody, které potřebují mít přehled o kupujících, a napájení přes datovou síť Power over Ethernet zjednoduší instalaci a ušetří čas a náklady. Uživatelé malých dohledových systémů, manažeři pro bezpečnost malých kanceláří i domácí uživatelé ocení všestrannost této stylové a cenově dostupné kamery.“

Síťová kamera AXIS M1025 navíc podporuje AXIS Video Hosting System, který ji umožňuje připojit jedním kliknutím, a kamera je tak ideální pro hostovaná video řešení. Díky podpoře paměťových karet je model AXIS M1025 rovněž skvělou volbou ve spojení s řešením AXIS Camera Companion, což je cenově dostupné řešení pro IP video určené pro malé instalace. Kamera AXIS M1025 rovněž obsahuje podporu pro vícenásobný streaming přenosů s kompresí H.264.

Kamera má oporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program a AXIS Camera Station. Kamera podporuje aplikační platformu AXIS Camera Application Platform a ONVIF umožňující snadnou integraci kamerového systému a podporu vývojářů aplikací, kteří mohou kameru obohatit o další inteligentní funkce. Kamera AXIS M1025 bude podle plánu dostupná v 1. čtvrtletí 2014.